Upcyclingowy Zawrót Głowy

ogólnopolski konkurs ekologicznej kreatywności

O projekcie

logo_upcycling_edu_plupcycling

Sztuka upcycling’u posiada wiele zalet i jest doceniana nawet przez profesjonalnych projektantów na całym świecie. Jest znakomitą formą tworzenia rzeczy absolutnie unikatowych.

Upcyclingowy zawrót głowy to niezastąpiona niczym satysfakcja płynąca z wymyślania, kombinowania i tworzenia z rzeczy już istniejących czegoś zupełnie nowego. Daje też możliwość określenia osobowości młodego twórcy.

Aby wziąć udział w konkursie należy zaprojektować i wykonać upcyclingowy przedmiot użytkowy.

W pierwszym etapie konkursu Upcyclingowy Zawrót Głowy uczestnicy muszą przygotować krótki film przedstawiający: projekt upcyclingowego przedmiotu użytkowego oraz elementy jego tworzenia.

Jury wybierze najlepsze drużyny, które podczas finału przedstawią humorystyczną prezentację funkcjonalności swojego projektu.

Wernisaż konkursowej galerii upcyclingowych przedmiotów użytkowych odbędzie się w czerwcu 2016 roku w miejscu wyznaczonym przez Fundację RAZEM.
Szczegółowe informacje zawiera Regulamin konkursu dostępny na stronie projektu: www.upcycling.edu.pl

ecofoto_wigetkonkurs foto

W 2016 roku projekt Upcyclingowy Zawrót Głowy poszerzono o Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny OD KROPLI WODY PO OCEAN ŻYCIA.

Konkurs skierowany jest do uczniów z terenu całego kraju w wieku od 15 do 20 roku życia.

Akcja ma charakter edukacyjno – ekologiczny, a środkiem wyrazu jest artystyczne zadanie konkursowe, które polega na uchwyceniu w obiektywie aparatu fotograficznego najcenniejszego daru Ziemi jakim jest woda.

Woda stanowi źródło życia i jest niezbędna do istnienia i funkcjonowania wszystkim organizmów żywych. Ważne jest, aby z jednej strony dobrze zarządzać posiadanymi zasobami wodnymi, a z drugiej kłaść nacisk na propagowanie oszczędzania wody. Stąd też celem konkursu jest zwrócenie uwagi młodzieży na dwa aspekty związane z wodą: ekologiczny i przyrodniczy.